{Zawód zarządzającego firmą – trudny i opłacalny zawód|Wspaniała praca? Zostań programistą|Produkowanie programów ERP

Oprogramowanie, programowanie. Dla jednych chleb codzienny, dla innych tak nazywana czarna magia. Brzmi niesłychanie informatycznie, a dla wielu to równa się zawile. Należy się niemniej jednak zastanowić nad tym co to tak faktycznie jest oprogramowanie? Atrakcyjne ilu współczesnych ludzi nie potrafi obsługiwać się komputerem. Długo myśleć nie wypada. Zapewne niewielu. Muzyka, obrazy filmowe, edytory tekstu. Bez tego nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić życia. Z pozoru schody rozpoczynają się przy programowaniu. Nie każdy się na tym zna.

Niemniej jednak jedno jest pewne. Ktoś musi stworzyć Winampa, żeby Jaś  mógł posłuchać muzyki. Wgłębiając się w temat, zastanówmy się nad językiem kodowania. Najpewniej zgodnie z nazwą możemy go spokojnie porównać do polskiego, włoskiego lub hiszpańskiego. Trzeba nauczyć się paru „zwrotów” a następnie już samo idzie. W informatyce wyróżniamy wiele takich języków. Przykładami są względnie nowo powstały R, czy kultowy Java oraz C++. Język kodowania C++ jest jednym z najbardziej legendarnych, powszechnych oraz na ogół używanych przez programistów lub to fachowych czy amatorów. W C++ można pisać niezmiernie interesujące oraz złożone programy. By napisać program możemy wykorzystać skończone funkcje, które o wiele upraszczają nam sprawę. Niemniej jednak przeważnie te gotowe funkcje są to funkcje, które są zwykle używane a w związku z tym nie są one nie wiadomo jak rozbudowane i oryginalne. Jeśli pragniemy stworzyć coś twórczego na komputerze np. właśnie w programie C++ potrzeba odrobinę się douczyć czy to z Internetu gdzie wynajdziemy bezmiar wskazówek od czego zacząć, co oraz jak, jak również liczne ćwiczenia pozwalające rozszerzyć nam nasze predyspozycje – praca dla programisty po poznaniu tego języka jest w zasięgu ręki. Składnia w jakiej działamy daje programiście wiele do wyboru. Programista może się w niej nadzwyczaj swobodnie oraz kreatywnie poruszać.

Właściwe poznanie języka C++ umożliwia nam w późniejszym okresie, że kod jaki pisaliśmy w dziesięciu linijkach możemy napisać w jednej co znacznie ograniczy czas spędzony przy danym programie. Rynek oferujący kursy z zakresu programowania jest niezmiernie bogaty, ponieważ i zapotrzebowanie jest wielkie. Ostatnimi czasy coraz to częściej słyszy się narzekania na studia informatyczne, że nauczyciele mniej wiedzą niż uczniowie, że wyłącznie teoria a mało praktyki. Ewidentnie ile ludzi tyle opinii. Wielu w dalszym ciągu twierdzi, że studia są istotne i wymagane. Nie zmienia to jednak faktu że część ludzi wybiera alternatywny sposób zdobycia doświadczenia. Obecna oferta na rynku, daje szansę nauki tak wielu języków po poprzez kursy, że nie ma co się zdumiewać tej popularności. Inną sprawą jest czas. Ktoś kto ma wielkie pojęcie o programowanie, a pragnie po prostu posiąść perfekt dany język, może nie chcieć spędzić 5 lat na uczelni. Z drugiej znowuż strony, papierek to papierek.

Choć jedni uważają ze nie istotny, drudzy uważają ze nieodzowny. Są także ludzie, którzy o programowaniu zdają sobie sprawę z tego niewiele, a pragnęli by się dowiedzieć więcej, oni w szeregu przypadków wybierają kurs. Jedno jest miarodajne, popyt na kursy dla programistów jest i nic nie wskazuje na to by gwałtownie miał zniknąć.

Więcej na: http://initius.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *